Cestování se psem – jak na to?

06. Máj 2025
Cestování se psem – jak na to?

Vůně dálek už zase láká páníčky i jejich chlupáče na nová místa. Taky vás svrbí tlapky? Přinášíme tipy, co si promyslet, než vyrazíte nebo jak si to cestování udělat hezčí.

Dovolená v hotelu (psím)

Vzít ho, či nevzít s sebou? To je základní otázka všech majitelů. Pokud to jen trochu jde, vezměte parťáka na cesty s sebou. Zažijete zážitky, které je potřeba vychutnat si pohromadě! Pokud ovšem chcete letět letadlem, užít si dovolenou na místě, kde psi nejsou povolení nebo nechcete cestou vysilovat nemocného, či psího seniora, zvažte raději pobyt ve psím hotelu.

Dnes už se u nás rozvíjí nabídka opravdu nadstandardních služeb pro všechny psí povahy. Často si můžete připlatit navíc i trénink, wellness procedury nebo speciální režim pro svého miláčka. Neboli dovolená pro něj, zatímco vy jedete na dovolenou jinam.

  •             Pokud se rozhodnete pro psí hotel, rezervujte si ho dlouho předem. Zpravidla bývají několik měsíců předem obsazení.
  •            Hotel nejprve i s pejskem navštivte, ať si zvykne a není pak vyděšený, když odtamtud odjedete.

-             

Vzhůru do auta

Když spolu, pak nejlépe autem. Někteří chlupáči mají s cestováním autem problém a zvrací, ale i na to jsou dnes přírodní přípravky a triky, které pomohou jeho rozhozený žaludek a nervy zklidnit. Pomáhá třeba přikrýt přepravku dekou, aby pes neviděl mihotající se krajinu. Existují i uklidňující vůně či hudba do auta přímo pro psy.

  • Pokud máte strach a nevíte si rady v autě se svým parťákem, nebojte se oslovit odborníka, který vám pomůže.

Autosedačka i pás

Myslete především na bezpečnost! Pes musí být v autě vždy připoutaný nebo v odděleném prostoru kufru, aby v případě nehody nevlál vzduchem. Ať už cestuje v autosedačce nebo kenellce. Do auta volte vždy postroj, který při škubnutí pásem nezpůsobí tak vážné zranění jako obojek.

Co s sebou do světa?

Vyplatí se napsat si seznam, abyste na nic nezapomněli.

  • Platný očkovací průkaz, v případě zahraničí pet pas.
  • Zkontrolujte platné odčervení a odblešení, v případě jižních zemí se poraďte s veterinářem proti srdečním červům
  • Desinfekci, hojivou mast, živočišné uhlí nebo jiný účinný prostředek na zklidnění zažívání
  • Cestovní láhev na vodu
  • Pinzetu na klíšťata (čím kratší dobu je přisáté, tím menší je riziko například nákazy babeziózou)
  • Může se hodit i cestovní miska
  • Pamlsky, krmivo

Co natrénovat před dovolenou

Předem myslete na to, že by pes měl umět být sám v ubytovacím pokoji. Usnadnit mu to můžete lízací podložkou, hlavolamem, dekou s vůní milovaného majitele nebo sestavením klece, ve které se bude cítit jako v pokojíčku a v bezpečí (a nehrozí, že hotelu něco rozkouše).

Nacvičovat "samotu" před dovolenou můžete klidně u známých a přátel. Pokud víte, že by to mohl být problém, připravte si předem variantu, kdo bude vždy schopný s pejskem zůstat, když půjdete někam, kam psi nemohou.

U moře jako doma

My si myslíme, že každý pes by alespoň jednou v životě měl vidět moře! Ten čerstvý vzduch a hopkající vlnky... Psi to zpravidla milují, pokud najdete dog friendly pláž a nejste hned vyhoštěni. Pozor si jen dejte na to, aby se nenapil příliš mnoho slané vody (průjem) a aby po vydatné koupeli v moři dostal vždy sprchu sladkovodní vodou, aby kožíšek netrpěl solí.

Pak už si zbývá jen užívat společných chvil a nezapomenutelných zážitků věrně bok po boku!

A kam se letos na dovolenou chystáte vy? Berete chlupáče s sebou? A co si vždy nesmíte zapomenout sbalit? Podělte se s námi na info@groomo.cz, rádi nasbíráme vůni dálek.

Publikované   06. Máj 2025